O nas

Lubimy naszą pracę i znamy się na niej, nasz pacjent jest naszym gościem, szanujemy go i czekamy na niego, jesteśmy uśmiechnięci, cierpliwi i serdeczni, jesteśmy rodzinni bo Medikusa prowadzi małżeństwo medyków.

Przez wiele lat towarzyszył nam zamysł zorganizowania własnej lecznicy z pracownią urodynamiczną urządzoną według najlepszych wzorców.

Od 1984 roku specjalizuję się w rozpoznawaniu i leczeniu zaburzeń czynności dolnych dróg moczowych. Byłem wtedy pionierem tej dziedziny medycyny, organizując trzecią w Polsce pracownię diagnostyku urodynamicznej w Klinice Urologii CSK WAM ( obecnie Wojkowy Instytut Medyczny ). Uczyłem się i jednocześnie propagowałem urodynamikę. Pierwszy opublikowałem polskie nazewnictwo w urodynamice w oparciu o nazewnictwo a języku angielskim zatwierdzone do stosowania przez International Continence Society. Po dwudziestu latach pracy w zawodzie i Klinice postanowiłem wyłącznie zająć się diagnostyką i leczeniem zaburzeń czynności dolnych dróg moczowych.

Razem z żoną Anią, pielęgniarką urologiczną prowadziliśmy pracownie urodynamiczne w różnych szpitalach i lecznicach. Stale propagowałem urodynamikę na wykładach podczas kursów podyplomowych, warsztatów czy organizując pracownie urodynamiczne w oddziałach uorologi w wielu miejscach w kraju. Marzenia o własnym „obejściu urodynamicznym” gdzie w pełni można by było wykorzystać nasze doświadczenie w dobrze zorganizowanych warunkach ziściły się dopiero w 2003r. W miejscu gdzie przez wiele lat funkcjonowała Spółdzielnia Lekarzy Specjalistów na warszawskim Ursynowie stworzyliśmy nasz NZOZ też o nazwie Medikus. Lokal po upadłej spółdzielni był w okropnym stanie, trzeba było przeprowadzić generalny remont i przebudowę. Dzięki temu powstał funkcjonalny lokal spełniający wszelkie wymagania dla placówki medycznej. Najważniejsze było to, że mogłem zaprojektować rozkład pomieszczeń pracowni urodynamicznej wg najlepszych standardów. Do tej pory urządzenie pracowni jest modelowym przykładem dla szkolących się u nas lekarzy.

Po 10 latach pracy Medikus jest uznanym ośrodkiem diagnostyki urodynamicznej i innowacyjnego leczenia zaburzeń czynności pęcherza moczowego. Wdrażamy nowe sposoby leczenia, gdzie brak jest wskazań na operację a stosowane do tej pory leki nie skutkują. Dzięki temu, że Medikus jest też „osiedlową” poradnią specjalistyczną urologiczną i ginekologiczną z kontraktem NFZ mamy swoich stałych pacjentów.

Jesteśmy rodzinni, bo Medikusa prowadzi małżeństwo medyków.

Anna i Wojciech Nurkiewiczowie